FINAŁ JEDYNEJ W POLSCE LIGI STREET WORKOUT

25.05.2019

Workout Competition League

Workout Competition League to elitarna liga zawodników street workout dla profesjonalistów w swojej dziedzinie. Rozgrywki zostały podzielone na 3 rundy ligowe, które będą odbywały się co trzy tygodnie w Łodzi. Natomiast finał zaplanowany jest na 3 edycję największych targów sportowych w Polsce Go Active Show w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, 24-26 maj 2019r.
Rozgrywki odbędą się zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, jednakże kategoria męska dzieli się na freestyle oraz kategorię siłowo-wytrzymałościową (power) i łącznie udział w niej weźmie 48 zawodników. Natomiast kobiety wystartują tylko w kategorii Power bez podziału na kategorie wagowe. Kategorie męskie dzielą się na 3 kategorie wagowe:

Freestyle:

  • – 70kg
  • 70-75kg
  • + 75kg

Power:

  • – 70kg
  • 70-80kg
  • +80kg.

Główne założenia rozgrywek ligowych:
FREESTYLE
W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-75 / 75+ może wziąć udział tylko 8 zawodników,
Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie.
Zawodnicy w każdej kategorii wagowej są dzieleni na dwie klasy A i B, po 4 w każdej z nich. Rywalizacja odbywa się na zasadach „Battle” każdy z każdym w swojej grupie. Zawodnicy będą mieli 2 wyjścia po 1 minucie. Jeżeli sędziowie przyznają remis, czeka ich dogrywka. O tym kto wychodzi z grupy decyduje ilość wygranych walk, w sytuacji gdy zawodnicy mają taką samą ilość wygranych pojedynków , brane są pod uwagę punkty wręczane przez sędziów w każdej rundzie, w tym stosunek różnicy punktów z wygranych walk.
Każdy zawodnik będzie musiał stoczyć pojedynek z każdym ze swojej klasy, są to 3 pojedynki, po 1 na każdą rundę. Pojedynki będą wcześniej zaplanowane tak aby każdy wiedział z kim musi się zmierzyć na danej rundzie.
W każdej kat wagowej wychodzi 2 zawodników z każdej z grup. Są to pretendenci do walki o tytuł mistrza oraz pas mistrzowski w swojej kategorii wagowej która odbędzie się na uroczystej gali finałowej.
POWER
W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-80 / 80+ może wziąć udział tylko 8 zawodników, jeżeli do danej kategorii nie uzyskamy 8 zawodników, kategoria nie odbędzie się.
Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie .
Zawodnicy kat. siłowo wytrzymałościowej zmierzą się z różnymi konkurencjami, m.in. pull up, muscle up, dip.
Pojawi się system typu TIME UP czy MAX REPZ, dokładając np. dodatkowy ciężar lub zapętlanie poszczególnych setów. Każda runda to zestaw 4 konkurencji.
Zawodnicy swoimi wynikami będą się plasować na miejscach od 1-8 co będzie punktowane od 8 pkt za 1 miejsce w dół… 2 miejsce 7 pkt, 3 miejsce 6 pkt itd.
Suma zebranych punktów w klasyfikacji generalnej wskaże nam 4 zawodników w każdej kategorii wagowej, których zobaczymy na uroczystej gali finałowej, ale o tym innym razem.
POWER WOMAN
W kategorii żeńskiej nie ma podziału na kategorię wagowe. Jest to otwarta kategoria siłowa dla kobiet, w której udział może wziąć 8 zawodniczek. Tak samo jak w rozgrywkach męskich, obowiązywać będzie system ligowy na 3 rundach, podczas których zawodniczki będą zbierały punkty do klasyfikacji generalnej. Z pośród 8 kobiet zostanie wyłoniona jedna mistrzyni w kategorii Power Women.
Wyselekcjonowani pretendenci do tytułu mistrza swojej kategorii wagowej otrzymają zaproszenia
Zdecydowani do wzięcia udziału w rywalizacji zawodnicy otrzymają minimum 200 zł w postaci voucherów.
Podczas finału zobaczymy 3 pojedynki FREESTYLE najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej, oraz „RACE” w kategorii POWER dla 4 najlepszych zawodników w każdej kat. wagowej.
Pojedynki będą się odbywać o pas mistrzowski oraz tytuł mistrza w danej kategorii wagowej.