SPACER PO ZDROWIE
ZAPROŚ SWOJEGO LEKARZA

25 05 2019

SPACER PO ZDROWIE
ZAPROŚ SWOJEGO LEKARZA

25/05 2019

Zadbaj o swoje zdrowie podczas GO ACTIVE SHOW i udaj się na SPACER PO ZDROWIE wraz z Excercises is Medicine. Startujemy 25.05 ok. godz 13.00 na scenie głównej, a potem będziemy maszerować po targach by wspólnie zatroszczyć się o naszą kondycję i dobre samopoczucie.

To naprawdę nie jest trudne, małymi krokami można osiągnąć naprawdę dużo. Trzeba tylko chcieć! Już Hipokrates mówił, że najlepszym lekiem człowieka jest ruch.

Istnieje nieskończenie wiele form ruchu. Biorąc pod uwagę stulecia ludzkiego doświadczenia – najprostszym, najlepiej zrozumiałym i odpowiednim dla każdego rodzajem aktywności fizycznej jest chodzenie. Nie ma potrzeby przeprowadzania specjalistycznych badań w celu ustalenia, czy można uprawiać ten sport. Odpowiednio wygodne buty i motywacja wystarczą. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że gdyby można było zamknąć ruch w opakowaniu, byłby to najchętniej i najczęściej przepisywany lek na świecie.

Rokrocznie coraz więcej badań dowodzi zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Umiarkowany ruch zapobiega wielu chorobom, pomaga utrzymać wysoką jakość życia. Ze względu na brak skutków ubocznych jest zalecany także podczas leczenia chorób przewlekłych.

Idea wspólnego marszu, integrowania pokoleń, osób z różnych środowisk, z różnymi chorobami, nie tylko pokazuje wpływ marszu na zdrowie, ale także buduje świadomość i odpowiedzialność społeczną. Ta edukacyjna funkcja chodzenia jest bardzo cennym aspektem naszego wydarzenia.

Tak dużo korzyści można osiągnąć przez samo chodzenie!

A jeśli chcesz zyskać wiedzę merytoryczną i dowiedzieć się jak prawidłowo zadbać o swoje zdrowie to skorzystaj też z wykładów i masterclass organizowanych przez EIM.

24.05 piątek
Sala Body&Mind14:00-15:00“Exercise is Medicine - fitness medyczny w praktyce”mgr Małgorzata Perl, mgr Joanna Zabłocka-Leonowicz
25.05 sobota
Hala E,sala nr 310:00-11:00 “Zawał serca? Udar mózgu? Kto jest winny?”dr Anna Ścibisz
16:00-17:00 “Jak wypracować prawidłowe nawyki żywieniowe w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia” mgr Hanna Stolińska-Fiedorowicz
17:00-18:00 “Aktywność fizyczna w chorobach serca”dr Anna Plucik-Mrożek, mgr Małgorzata Perl

Partnerzy: