#GrajmyRazem

II OGÓLNOPOLSKI TURNEJ JUDO
OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dzień Młodego Sportowca
Tor Do Bocce

24-26 05 2019

II OGÓLNOPOLSKI TURNEJ JUDO
OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dzień Młodego Sportowca
Tor Do Bocce

24-26/05 2019

Olimpiady Specjalne Polska na Go Active Show

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum targowo-kongresowe już po raz drugi otwiera się przed sportowcami z niepełnosprawnością intelektualną, Ich trenerami, bliskimi i kibicami. Zapraszamy wszystkich do strefy Olimpiad Specjalnych od 24 od do 26 maja podczas GO ACTIVE SHOW – największych targów sportowych w Polsce.
Przed rokiem w Ptak Warsaw Expo został ustanowiony został nowy rekord Special Olympics w liczbie przejechanych kilometrów na rowerkach stacjonarnych. W próbie trwającej przez wszystkie trzy dni targów, wzięli udział zawodnicy, trenerzy i wolontariusze Olimpiad Specjalnych a także goście, uczestnicy i ambasadorowie Go Active Show, tacy jak Qczaj czy siostry Bukowskie.
Zawodników Olimpiad Specjalnych między innymi Joanna Jędrzejczyk czy nasi wspaniali mistrzowie skoków narciarskich – Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Nie zabrakło również ambasadorów Olimpiad Specjalnych Polska, takich jak Andrzej Supron.
Podczas tegorocznej edycji GO ACTIVE SHOW na wszystkich czekać bezie mnóstwo atrakcji, które przygotowują Olimpiady Specjalne Polska. Szczegóły wkrótce!!!

O Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019

W marcu 2019 roku czeka nas wyjątkowe wydarzenie – Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Będzie to największe w historii wydarzenie sportowe na Bliskim Wschodzie i największa sportowa i społeczna impreza na świecie w tym roku. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zjedzie 7 tysięcy sportowców ze 170 krajów! W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata. Polska reprezentacja Olimpiad Specjalnych – 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry będzie walczyć o medale dla naszego kraju!. To znakomita okazja, żeby uświadomić wszystkim Polakom, że zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną są częścią rodziny olimpijskiej, obok paraolimpijczyków i pełnosprawnych sportowców i potrafią nam dostarczyć równie wielkich emocji. Podczas poprzednich Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w 2015 roku w Los Angeles polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną zdobyli aż 66 medali: 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych krążków

O Młodych Sportowcach Olimpiad Specjalnych

Program Młodzi Sportowcy wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-12 lat oraz ich rodziny w świat Olimpiad Specjalnych. Jest to uniwersalny program gier i zabaw sportowych dla młodszych dzieci, który może być wykorzystywany w domu podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolu oraz w grupach rówieśniczych. Każdego roku podczas wydarzeń, takich jak Dzień Młodego Sportowca, setki uczestników programu rozwijają umiejętności sportowe, poznają zasady gier i budują pewność siebie w sporcie i poza nim!
Podczas Dnia Młodego Sportowca na GO ACTIVE SHOW, dzięki sportowym aktywnościom, przygotowanym specjalnie dla nich młodzi sportowcy z całego kraju będą zdobywać nowe umiejętności i poszerzać granice swoich możliwości.
Dla wszystkich uczestników GO ACTIVE SHOW, będzie to okazja, by kibicując osobiście poznać najmłodszych sportowców Olimpiad Specjalnych Polska i przekonać się jak różnorodne zdolności i ogromny potencjał mają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

O Olimpiadach Specjalnych i Olimpiadach Specjalnych Polska:

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in.: Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki,  Łukasz Kubot, Jakub Wesołowski, Andrzej Wrona, Grzegorz Tkaczyk, Zygmunt Chajzer, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Michał Żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski, Monika Pyrek, Magdalena Różczka. Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP,  Agaty Kornhauser-Dudy. W 2018 roku światowy ruch Olimpiad Specjalnych obchodził 50-lecie swojego istnienia.
W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji Olimpiad Specjalnych jest uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom. 

Judo w Olimpiadach Specjalnych Polska

Podczas tegorocznego GO ACTIVE SHOW w dniach 23-26 maja, odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych – impreza sportowa najwyższej rangi krajowej Olimpiad Specjalnych w tej dyscyplinie. Podczas zawodów w Ptak Warsaw Expo zobaczymy 60 zawodników z całej Polski, którzy w rywalizacji na tatami zmierzą się o medale Turnieju. Zawody to okazja, by zobaczyć w akcji ambitnych, odważnych zawodników Olimpiad Specjalnych Polska, dla których niepełnosprawność intelektualna jest tylko jedną z przeszkód, którą dzielnie pokonują w drodze do osiągania życiowych sukcesów i zdobywania sportowych laurów.
Judo jest jedną z dyscyplin Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Polacy po raz pierwszy wystąpią w judo na zawodach rangi światowej właśnie podczas Igrzysk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to jedyna dyscyplina z kręgu sztuk walki, uprawiana w Olimpiadach Specjalnych.
Podczas zawodów kibice zobaczą prawdziwy sport, autentyczne emocje. Wszyscy goście GO ACTIVE SHOW będą mogli przekonać się, że dla zawodników Olimpiad Specjalnych sport jest źródłem ogromnej radości i znakomitym sposobem rehabilitacji – daje im pewność siebie, poprawia samoopanowanie i samodyscyplinę. Judo poprawia też ich koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną.

Harmonogram

24 maja

12.00Ceremonia Otwarcia Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych
13.00-16.00walki obserwowane, treningi
10.00-18.00 otwarty tor do bocce, strefa biznesowa i chillout’u

25 maja

10.00-13.00Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych – promocja aktywności piłkarskich na inauguracje Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych
13.00-18.00walki judo
10.00-18.00otwarty tor do bocce, strefa biznesowa i chillout’u

26 maja

9.00-12.00walki judo, Ceremonia Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia Turnieju
9.00-16.00otwarty tor do bocce, strefa biznesowa i chillout’u