Największe targi
fitness
i sportów siłowych
w Polsce

21-23
kwietnia 2017

Podsumowanie

Rekordowo i premierowo. Największe w Polsce Targi Fitness i Sportów Siłowych za nami

To było naprawdę mocne, sportowe uderzenie. Pod jednym dachem spotkały się gwiazdy różnych dyscyplin sportu. Królowa polskiego fitnessu Ewa Chodakowska wraz ze swoimi fankami i fanami z całej Polski biła Rekord Guinnessa, Mistrz Mamed Khalidov i inni zawodnicy KSW trenowali przed publicznością, Kevin Levrone udzielał porad aspirującym kulturystom, Robert Korzeniowski instruował w fitness walking, a Anita Włodarczyk spotkała się z fanami. Nie zabrakło też strongmanów, kulturystów i mistrzów Streetworkoutu. Te i wiele innych atrakcji czekało na odwiedzających największe w Polsce Targi Fitness i Sportów Siłowych Go Active Show, które odbyły się w dniach 21-23 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie.

Takiej imprezy sportowej stolica jeszcze nie widziała. W towarzystwie gwiazd oraz licznych, emocjonujących sportowych rywalizacji swoją ofertę zaprezentowało prawie 200 wystawców, wśród nich: Olimp Labs, 4F, Biogenix, All Nutrition, Cardio Bunny, Fitness Authority, Bormech, Blackroll, Bidonex, Kevin Levrone, Matmarco, Technogym, Pure Jatommi Fitness, Sport Definition, Sportswear Nebbia, Marwit i Power Water’s. Targi odbyły się w 2 halach targowych o łącznej powierzchni niemal 50 tys. m2. Zakres tematyczny imprezy stanowiły urządzenia fitness, sprzęt, ubrania i akcesoria sportowe, żywność i suplementy diety, a także usługi szkoleniowe. Oglądających i kupców nie brakowało. Przez trzy dni imprezę odwiedziło 28 356 osób.

Ewa Chodakowska i inne gwiazdy fitness w akcji

Niewątpliwie największą i najbardziej efektowną atrakcją tegorocznej edycji był trening poprowadzony przez Ewę Chodakowską, wraz z Tomkiem Choińskim i Lefterisem Kavoukisem, w którym udział wzięły 1973 osoby z całej Polski. Uczestnicy podjęli próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie wykonujących tzw. „deskę”. Wszystko wskazuje na to, że rekord został pobity. Wielką popularnością cieszyły się też warsztaty i rywalizacji w kettlebell z Małgorzatą Albin i Mistrzem Świata Denisem Ivanovem. Kasia Dziurska zaprezentowała Street Dance, z fanami spotkali się także Małgorzata Mączyńska oraz najgorętsza para fitness w Polsce – Deynn&Majewski. W Strefie Fitness odbyły się także Mistrzostwa Polski w kalistenice i street workoutcie światowej federacji WSWCF. Zwycięzca zawodów będzie nas reprezentować na mistrzostwach w Moskwie. Marzący o karierze modela lub modelki fitness mogli spróbować swoich sił w castingu i wygrać kontrakt z agencją FM.MODELS.

Mamed Khalidov w Strefie KSW

Przez wszystkie trzy dni targów, w specjalnej Strefie KSW, na odwiedzających czekali zawodnicy i sędziowie, prezentujący zasady oraz pokazy tej dyscypliny, a także widowiskowa klatka KSW. Kibice mogli zobaczyć również emocjonujące spotkania twarzą w twarz bohaterów gali KSW 39 Colosseum: Mameda Khalidova, Borysa Mańkowskiego, Roberta Burneikę, Popka, Mariusza Pudzianowskiego i Tyberiusza Kowalczyka. Największą atrakcją strefy był oczywiście Mamed Khalidov, który przeprowadził także swój pokazowy trening.

I kulturyści, i strongmani

Targi obfitowały w wydarzenia kulturystyczne: Mistrzostwa Polski Federacji NAC – Polska – eliminacje do Mistrzostw Świata w Hiszpanii, zawody Głuchowski Challenge oraz zawody Burneika Sports. Jednym z ambasadorów targów był Kevin Levrone – legenda amerykańskiej kulturystyki. W Strefie Kulturystki spotkań można było też Michała Karmowskiego oraz grupę Warszawski Koks. Na targach nie zabrakło również strongmanów, którzy rywalizowali w Pucharze Polski Strongman PRO i amatorskim. Profesjonaliści i amatorzy mogli także rywalizować w I Puchar Województwa Mazowieckiego w Armwrestlingu.

Trening Włodarczyk, warsztaty Korzeniowskiego

Na targach Go Active Show można było spotkać także polskich olimpijczyków: Anitę Włodarczyk, Roberta Korzeniowskiego i Artura Partykę. Zwycięzcy konkursu JATOMI Fitness mogli wziąć udział w śniadaniu z Anitą oraz zjeść lunch z Robertem Korzeniowskim. Robert poprowadził ponadto warsztaty Fitness Walking, a Anita Włodarczyk pokazowy trening dla dzieci. „Gdzie szukać motywacji?” radził Artur Partyka. Wszyscy cieszyli się wielkim zainteresowaniem odwiedzających, którzy prosili o autografy i wspólne zdjęcia z gwiazdami.

Wykłady o prawidłowej diecie i spotkania z mówcami motywacyjnymi

Profesjonalny trening ciała wymaga nie tylko regularnego wysiłku, ale również dawki fachowej wiedzy o tym jak ćwiczyć, jak się odżywiać, gdzie szukać motywacji do działania. Świetną okazją do uzupełnienia wiedzy były spotkania w ramach Akademii Go Active i w Stefie Prelekcji Branżowych. Partnerami stref były Głuchowski Sport Academy, Mauricz Training Center i Milewski&Partnerzy. Jednym z mówców był Jakub B. Bączek – trener mentalny polskich siatkarzy.

Go Active Show towarzyszyły także Targi Rowerowe Warsaw Bike Show z udziałem czołowych zawodników Pucharu Świata, którzy zaprezentowali m.in. pokazy akrobacji rowerowych – Dirt Jumping. Fantastyczne skoki pokazał m.in. Dawid Godziek. Kolejna edycja Go Active Show, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, za rok.

Gwiazdy