II ogólnopolskie mistrzostwa
w grupowych zajęciach fitness

24 05/2019

To już II edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness, w których do mega pozytywnej, sportowej rywalizacji staną instruktorzy fitness z całej Polski. Walczący ze sobą instruktorzy zaprezentują autorskie lekcje fitness. Do zajęć – w charakterze uczestników – będą mogli przyłączyć się wszyscy odwiedzający Go Active Show. Dla instruktorów Fitness Extravaganza będzie więc doskonałą okazją do zaprezentowania swoich metod i programów treningowych tysiącom potencjalnych miłośników aktywności ruchowej, dla odwiedzających natomiast zawody to szansa do zobaczenia różnego stylu pracy instruktorów. Zwycięzcę zawodów wyłoni loża ekspertów.
Zapoznaj się z Regulaminem.

II ogólnopolskie mistrzostwa
w grupowych zajęciach fitness

24 05/2019

To już II edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness, w których do mega pozytywnej, sportowej rywalizacji staną instruktorzy fitness z całej Polski. Walczący ze sobą instruktorzy zaprezentują autorskie lekcje fitness. Do zajęć – w charakterze uczestników – będą mogli przyłączyć się wszyscy odwiedzający Go Active Show. Dla instruktorów Fitness Extravaganza będzie więc doskonałą okazją do zaprezentowania swoich metod i programów treningowych tysiącom potencjalnych miłośników aktywności ruchowej, dla odwiedzających natomiast zawody to szansa do zobaczenia różnego stylu pracy instruktorów. Zwycięzcę zawodów wyłoni loża ekspertów. Zapoznaj się z Regulaminem.

SPONSORZY

PARTNERZY

Podczas II edycji prezentowane będą:

Tenban® to najnowszy, opatentowany trening grupowy na rynku fitness, który łączy w sobie taniec i ćwiczenia wzmacniające. Dzięki niemu spalisz nawet 800 kcal, będziesz zmotywowany do działania i zyskasz wyrzeźbione ciało. Specjalnie opracowany program pozwala podczas jednego treningu zarówno spalać zbędną tkankę tłuszczową jak i kształtować mięśnie brzucha ud i pośladków, a wszystko to w rytm porywających, motywujących polskich przebojów.

Country Fitness to nowy sposób na dopasowanie tańca do choreografii aerobiku. Taniec pomaga w utrzymaniu zdrowia, dobrej koordynacji, odporności i dobrego samopoczucia. Każda piosenka ma wspólną choreografię, mieszankę dźwięków, która pasuje do wszystkiego, a metodyka nauczania jest unikatowa i klarowna dla wszystkich uczestników.

Relacja z I edycji

Podczas Go Active Show 2018 odbyła się premierowa edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness -„Fitness Extravaganza”. To była wyjątkowa, pełna pozytywnej energii rywalizacja instruktorów fitness z całej Polski. Podczas mistrzostw teamy zawodników zaprezentowały swoje autorskie lekcje fitness. Zmaganiom teamów przyglądała się Loża Ekspertów pod przewodnictwem Anny Krzemień – instruktora, szkoleniowca i managera branży fitness, pomysłodawczyni mistrzostw oraz organizatorki wydarzenia z ramienia Ptak Warsaw Expo. W Loży zasiedli także przedstawiciele szkół – partnerów wydarzenia, czyli Les Mills, Jump It, IFAA Polska, Body Art i Personal Training Academy: Anna Karlikowska – instruktor fitness i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem i manager marki Jump It, Szymon Wesołowski – pierwszy polski trener szkoły Les Mills, Marta Tymoszewicz-Bednarz – trener i szkoleniowiec branży fitness od ponad 20 lat, właścicielka i promotorka treningu bodyART na Polskę, a także life coach i projektantka mody oraz Ola Ciechalska – trener personalny, instruktor fitness grupowego, szkoleniowiec, prezenter i master trenerka Speedball Fitness, IFAA Poland oraz Athlete Performance, manager ds. zarządzania i marketingu IFAA Poland.

Jury oceniało zawodników oraz przygotowane przez nich zajęcia biorąc pod uwagę prezentację teamu, konspekt i pomysł na zajęcia, technikę wykonywania ćwiczeń, metodykę nauczania, kontakt z grupą oraz walory estetyczne całej prezentacji.

I miejsce zajął program Booty Killer zaprezentowany przez team: Kaję, Martynę i Patrycję. Booty Killer to innowacyjny wzmacniająco-spalający program fitness, skupiający się na ćwiczeniach z wykorzystaniem kinetycznych opasek o rożnym stopniu oporu. Ćwiczenia na opaskach można wykonywać samodzielnie w domu, z instruktorem na sali fitness, w treningu siłowym jak i outdoorowym. Opaski kinetyczne świetne sprawdzają się także w treningu sportowym ( gry zespołowe, lekkoatletyka, tenis itp.).

Na drugim miejscu znalazł się program Fit Solution pokazany przez pięciu instruktorów: Martę, Magdę, Ewę, Sandrę i Żaklinę. Fit Solution w mistrzostwach pokazany został w wersji Ninja. To innowacyjny, grupowy trening pełen efektywnych ćwiczeń, inspirowanych sztukami walki, wykonywanych w systemie interwałowym do inspirującej muzyki pozytywnie wpływającej na motywację do ćwiczeń. Dzięki programowi można spalić zbędna tkankę tłuszczową, poprawić kondycję i ukształtować sylwetkę.

Podium zamknął Tenban, który pokazały Anna, Aleksandra i Paulina. Program jest dedykowany ludziom którzy szukają czegoś więcej niż monotonnych ćwiczeń. Świetna zabawa, porywająca muzyka, taniec, spalanie, ujędrnianie i motywacja w jednym.

Na czwartym miejscu Jury sklasyfikowało Fit Tonning w wykonaniu Olgi i Piotra. To nowy wymiar treningu wytrzymałościowo – siłowego. Dzięki zróżnicowanym poziomom trudności ćwiczeń Fit Tonning jest dla każdego. Program stworzony z myślą o osobach trenujących rekreacyjnie, jak i również o profesjonalnych sportowcach. Doskonale sprawdza się w treningu grupowym i personalnym.