II międzynarodowe mistrzostwa
w grupowych zajęciach fitness

24 05/2019

To już II edycja Międzynarodowych Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness, w których do mega pozytywnej, sportowej rywalizacji staną instruktorzy fitness z całej Polski. Walczący ze sobą instruktorzy zaprezentują autorskie lekcje fitness. Do zajęć – w charakterze uczestników – będą mogli przyłączyć się wszyscy odwiedzający Go Active Show. Dla instruktorów Fitness Extravaganza będzie więc doskonałą okazją do zaprezentowania swoich metod i programów treningowych tysiącom potencjalnych miłośników aktywności ruchowej, dla odwiedzających natomiast zawody to szansa do zobaczenia różnego stylu pracy instruktorów. Zwycięzcę zawodów wyłoni loża ekspertów.
Zapoznaj się z Regulaminem.

II MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA
W GRUPOWYCH ZAJĘCIACH FITNESS

24 05/2019

To już II edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness, w których do mega pozytywnej, sportowej rywalizacji staną instruktorzy fitness z całej Polski. Walczący ze sobą instruktorzy zaprezentują autorskie lekcje fitness. Do zajęć – w charakterze uczestników – będą mogli przyłączyć się wszyscy odwiedzający Go Active Show. Dla instruktorów Fitness Extravaganza będzie więc doskonałą okazją do zaprezentowania swoich metod i programów treningowych tysiącom potencjalnych miłośników aktywności ruchowej, dla odwiedzających natomiast zawody to szansa do zobaczenia różnego stylu pracy instruktorów. Zwycięzcę zawodów wyłoni loża ekspertów. Zapoznaj się z Regulaminem.

SPONSORZY

PARTNERZY

ORGANIZATOR

LOŻA EKSPERTÓW

Anna Krzemień

Przewodnicząca Loży Ekspertów

Manager branży fitness, prezenter, szkoleniowiec, trener fitness.
Pomysłodawca Mistrzostw „Fitness Extravaganza”

MARLENA CIBOROWSKA

trenerka fitness i managerka ds. zajęć grupowych sieci klubów Zdrofit

JAVIER CALDERON

Salsation® Mastertrainer

CAROLINA FILIPEK

Prezenter JUMPit oraz Instruktor Fitness

Harmonogram

What timeWhat classWith whoWhere
12:30 - 12:45OTWARCIE MISTRZOSTW "FITNESS EXTRAVAGANZA"SCENA DANCE&FITNESS
12:45 - 13:15HULABOOSTEinat MizrachiSCENA DANCE&FITNESS
13:15 - 13:45GROUP BOXINGWioleta WegrzynekSCENA DANCE&FITNESS
13:45 - 14:15GAB 60 Agnieszka Łapko, Łukasz Bochniarz SCENA DANCE&FITNESS
14:15 - 14:45POUNDAneta KaszkowiakSCENA DANCE&FITNESS
14:45 - 15:15TENBANAnna Sabuda + Team:Aleksandra and PaulinaSCENA DANCE&FITNESS
15:15 - 15:45COUNTRY FITNESSNicolas RosanSCENA DANCE&FITNESS
15:45 - 16:15JINDAFITD'Jack TchindaSCENA DANCE&FITNESS
16:15 - 16:45FITONING COREPiotr KońkoSCENA DANCE&FITNESS
16:45 - 17:00CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓDSCENA DANCE&FITNESS

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w  harmonogramie.

Podczas II edycji prezentowane będą:

Tenban® to najnowszy, opatentowany trening grupowy na rynku fitness, który łączy w sobie taniec i ćwiczenia wzmacniające. Dzięki niemu spalisz nawet 800 kcal, będziesz zmotywowany do działania i zyskasz wyrzeźbione ciało. Specjalnie opracowany program pozwala podczas jednego treningu zarówno spalać zbędną tkankę tłuszczową jak i kształtować mięśnie brzucha ud i pośladków, a wszystko to w rytm porywających, motywujących polskich przebojów.

Country Fitness to nowy sposób na dopasowanie tańca do choreografii aerobiku. Taniec pomaga w utrzymaniu zdrowia, dobrej koordynacji, odporności i dobrego samopoczucia. Każda piosenka ma wspólną choreografię, mieszankę dźwięków, która pasuje do wszystkiego, a metodyka nauczania jest unikatowa i klarowna dla wszystkich uczestników.

Dynamicznye afrykańskie rytmy i solidne procedury fitness- to wlaśnie Jindafit. Wyjątkowy, potężny, choreograficzny i gwarantowany trening, który jest nowym, prostym i przede wszystkim orzeźwiająco odmiennym sposobem kształtowania ciała.
Treningi JINDAFIT® są szybkie, a krótkie afrykańskie ruchy taneczne są łatwe do naśladowania. Filozofią JINDAFIT® jest oferowanie treningu dla wszystkich poziomów sprawności, który zapewnia wspaniałe rezultaty.
Dynamiczne afrykańskie rytmy pozwolą ci cieszyć się chwilą i odpuścić wszelkie zmartwienia.

Fitoning to koncepcja treningowa, dzięki której Twoje ciało poczuje jak pracują mięśnie. Uzyskasz efekt w postaci lepszej kondycji, smuklejszej sylwetki oraz bardzo dobrego samopoczucia.

Fitoning Core skupia się na mięśniach głębokich, ale również na tych wchodzących w skład naszego centrum tj; ramion, pośladków, brzucha, grzbietu.

POUND® to pierwszy na świecie trening cardio zainspirowany uzależniającą, energetyzującą i wyciskającą poty zabawą jaką jest gra na perkusji.

Używając specjalnie wyważonych pałeczek Ripstix® zaprojektowanych specjalnie do ćwiczeń, POUND® przekształca rytmiczne uderzanie w niezwykle efektywny trening.

GAB60 to program,w którym przeplatamy ze sobą 3 ćwiczenia-ćwiczenia siłowe z różnym przyrządem i obciążeniem, ćwiczenia cardio i ćwiczenia na mięśnie brzucha. W treningu wykorzystujemy sztangi, hantle, taśmy i piłki. GAB60 wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej,przyśpiesza metabolizm,ale przede wszystkim kształtuje smukłe ramiona, kształtne pośladki i zgrabne nogi, jędrny biust, ładne plecy oraz płaski brzuch.

GoupBoxing to zupełna nowość w Polsce. Idea treningu wywodzi się z Włoskiej Federacji Boksu i Fitnessu (IBFF). Jest to jedna z najbardziej efektywnych form zajęć grupowych. W ćwiczeniach wykorzystuje się specjalne przygotowane stojące worki bokserskie. Ten rodzaj zajęć ma wiele zalet – stopniowo poprawia kondycję, kształtuje sylwetke. Najważniejsze jednak jest to, że GroupBoxing skutecznie odstresowuje, rozluźnia i pomaga rozładować napięcie.

Hulaboost to prosta i kreatywna metoda do nauki hula hop przez zabawę. Obracanie koła hula hop wokół danej części ciała to wspaniałe ćwiczenie gimnastyczne, wpływające na pracę mięśni oraz koordynację ruchową. Hula hop jest wspaniałym narzędziem, przynoszącym również wiele frajdy. Ćwiczenie to zaspokojaja potrzebę różnorodności ćwiczeń w aktywności ruchowej, wciąga wszystkich do ruchu – i co najważniejsze, pozwala powrócić wszystkim do codziennej rutyny z wielką dawką energii. Niesamowite choreografie na każdych zajęciach gwarantowane – doświadczenie nie jest wymagane.

Relacja z I edycji

Podczas Go Active Show 2018 odbyła się premierowa edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Grupowych Zajęciach Fitness -„Fitness Extravaganza”. To była wyjątkowa, pełna pozytywnej energii rywalizacja instruktorów fitness z całej Polski. Podczas mistrzostw teamy zawodników zaprezentowały swoje autorskie lekcje fitness. Zmaganiom teamów przyglądała się Loża Ekspertów pod przewodnictwem Anny Krzemień – instruktora, szkoleniowca i managera branży fitness, pomysłodawczyni mistrzostw oraz organizatorki wydarzenia z ramienia Ptak Warsaw Expo. W Loży zasiedli także przedstawiciele szkół – partnerów wydarzenia, czyli Les Mills, Jump It, IFAA Polska, Body Art i Personal Training Academy: Anna Karlikowska – instruktor fitness i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem i manager marki Jump It, Szymon Wesołowski – pierwszy polski trener szkoły Les Mills, Marta Tymoszewicz-Bednarz – trener i szkoleniowiec branży fitness od ponad 20 lat, właścicielka i promotorka treningu bodyART na Polskę, a także life coach i projektantka mody oraz Ola Ciechalska – trener personalny, instruktor fitness grupowego, szkoleniowiec, prezenter i master trenerka Speedball Fitness, IFAA Poland oraz Athlete Performance, manager ds. zarządzania i marketingu IFAA Poland.

Jury oceniało zawodników oraz przygotowane przez nich zajęcia biorąc pod uwagę prezentację teamu, konspekt i pomysł na zajęcia, technikę wykonywania ćwiczeń, metodykę nauczania, kontakt z grupą oraz walory estetyczne całej prezentacji.

I miejsce zajął program Booty Killer zaprezentowany przez team: Kaję, Martynę i Patrycję. Booty Killer to innowacyjny wzmacniająco-spalający program fitness, skupiający się na ćwiczeniach z wykorzystaniem kinetycznych opasek o rożnym stopniu oporu. Ćwiczenia na opaskach można wykonywać samodzielnie w domu, z instruktorem na sali fitness, w treningu siłowym jak i outdoorowym. Opaski kinetyczne świetne sprawdzają się także w treningu sportowym ( gry zespołowe, lekkoatletyka, tenis itp.).

Na drugim miejscu znalazł się program Fit Solution pokazany przez pięciu instruktorów: Martę, Magdę, Ewę, Sandrę i Żaklinę. Fit Solution w mistrzostwach pokazany został w wersji Ninja. To innowacyjny, grupowy trening pełen efektywnych ćwiczeń, inspirowanych sztukami walki, wykonywanych w systemie interwałowym do inspirującej muzyki pozytywnie wpływającej na motywację do ćwiczeń. Dzięki programowi można spalić zbędna tkankę tłuszczową, poprawić kondycję i ukształtować sylwetkę.

Podium zamknął Tenban, który pokazały Anna, Aleksandra i Paulina. Program jest dedykowany ludziom którzy szukają czegoś więcej niż monotonnych ćwiczeń. Świetna zabawa, porywająca muzyka, taniec, spalanie, ujędrnianie i motywacja w jednym.

Na czwartym miejscu Jury sklasyfikowało Fit Tonning w wykonaniu Olgi i Piotra. To nowy wymiar treningu wytrzymałościowo – siłowego. Dzięki zróżnicowanym poziomom trudności ćwiczeń Fit Tonning jest dla każdego. Program stworzony z myślą o osobach trenujących rekreacyjnie, jak i również o profesjonalnych sportowcach. Doskonale sprawdza się w treningu grupowym i personalnym.

Kontakt do organizatora

Anna Krzemień

+48 690 183 448
a.krzemien@warsawexpo.eu